دندان مصنوعی

 

 

دندان مصنوعی

از دست دادن دندان ها می تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد و سلامت دهان و دندان شما را به خطر بیندازد. خوشبختانه، در  مطب دکتر خاتمیان  پروتزهای سفارشی ساخته شده برای مطابقت با وضعیت دندان شما تخصص دارد.

برای بسیاری از بزرگسالان، از دست دادن دندان ها اصلا غیر معمول نیست. در واقع، تخمین زده می شود که حدود 25 درصد از افراد بالای 65 سال حداقل برخی از دندان های خود را از دست داده اند. در حالی که هیچ کس نباید از ظاهر خود احساس شرم کند، جایگزینی دندان های از دست رفته برای حفظ سلامت دهان و دندان و بازیابی عملکرد دهان مهم است.

 فرقی نمی‌کند تعدادی از دندان‌هایتان را از دست بدهید یا تمام دندان‌هایتان را از دست بدهید، دندان‌پزشکی ایمپلنت میش هم پروتزهای کامل و هم پروتزهای پارسیل را ارائه می‌کند، بنابراین ما می‌توانیم دندان‌های شما را بدون توجه به تعداد دندان‌هایتان جایگزین کنیم.

اگر هر یک از شرایط زیر برای شما صدق می کند، ممکن است بخواهید از دندان مصنوعی استفاده کنید:

شما باید چندین یا همه دندان های خود را تعویض کنید

سیگار نمی کشید یا از محصولات تنباکو استفاده نمی کنید

شما استخوان فک سالمی دارید

شما از خشکی دهان رنج نمی برید

شما متعهد به شرکت در تمیز کردن منظم دندان ها هستید

 

آیا دندان مصنوعی تقلبی به نظر می رسد؟

ما پروتزهای خود را بر اساس ظاهر دندان های طبیعی و شکل دهان شما به صورت سفارشی می سازیم. این بدان معناست که دندان مصنوعی ما نه تنها در دهان شما طبیعی است، بلکه طبیعی نیز به نظر می رسد. موادی که ما استفاده می‌کنیم از نظر استحکام با دندان‌های طبیعی قابل مقایسه است و دقیقاً همان کاری است که دندان‌های طبیعی شما ممکن است عمل کند، بنابراین لازم نیست نگران خرد شدن یا شکستن دندان مصنوعی خود باشید.

چگونه از دندان مصنوعی خود مراقبت کنیم

نگهداری آسان یکی از مزایای اصلی دندان مصنوعی است. به سادگی از پروتزهای خود مانند دندان های طبیعی خود مراقبت کنید – با مسواک زدن روزانه، نخ دندان کشیدن و معاینات منظم دندانپزشکی. پروتزهای مصنوعی خود را هنگام خواب در محلول تمیزکننده قرار دهید تا عاری از باکتری باقی بمانند و به آنها کمک کنید شکل خود را حفظ کنند.

در اینجا چند نکته دیگر برای مراقبت از دندان مصنوعی آورده شده است:

پروتزهای مصنوعی را یک شبه بردارید تا دهانتان استراحت کند

دندان های مصنوعی را در آب گرم خیس کنید

از یک پاک کننده دندان مصنوعی خوب استفاده کنید

دندان مصنوعی را با گیره های فلزی در چیزی جز آب گرم خیس نکنید

هنگامی که از دندان مصنوعی استفاده نمی کنید، آنها را در آب نگه دارید تا خشک و تار نشوند

هرگز دندان مصنوعی را در آب داغ خیس نکنید.

با برداشتن دندان مصنوعی، لثه های خود را تمیز و ماساژ دهید

اگر دندان مصنوعی جزئی دارید، دندان های طبیعی خود را طبق معمول مسواک بزنید

با یک برس نرم مسواک بزنید

از یک پاک کننده غیر ساینده استفاده کنید

 

فرآیند پروتز دندان

معاینه دندانپزشکی

برای شروع پروسه دندان مصنوعی خود، باید برای مشاوره اولیه به کلینیک دندان مصنوعی ما در ساراسوتا مراجعه کنید. در طول این ملاقات، پزشک ما گزینه‌های درمانی شما را قبل از معاینه لثه و دندان‌ها با شما در میان می‌گذارد تا از سلامت کافی برای دریافت پروتز اطمینان حاصل کند. هنگامی که ما تشخیص دادیم که شما کاندیدای پروتز هستید، به مرحله بعدی در این فرآیند خواهیم رفت.

 

تاثیرگذاری

اگر به دندان مصنوعی جزئی نیاز دارید، پزشک از دندان‌های باقی‌مانده شما عکس می‌گیرد. سپس این برداشت را به آزمایشگاه می فرستیم تا در آنجا برای ساخت مجموعه ای از پروتزهای پارسیل مطابق با اندازه و شکل دقیق دندان های طبیعی شما استفاده شود.

 

برازش

هنگامی که مجموعه جدید پروتز شما ساخته شد، به مطب بازگردانده می شود، در آن زمان ما با شما تماس می گیریم تا برای فیتینگ شما تماس بگیریم. در طول این ملاقات، پزشک مطمئن می شود که دندان مصنوعی شما به راحتی در دهان شما قرار می گیرد بدون اینکه لغزش یا تحریک لثه ها ایجاد شود. اگر با مشکلی مواجه شدیم، متخصصین ما پروتزهای دندانی را در طول قرار ملاقات شما تنظیم خواهند کرد.

 

هزینه دندان مصنوعی

 

هزینه پروتزها بسته به اینکه پروتز کامل یا جزئی و همچنین نوع حمایتی که از پروتز استفاده می شود متفاوت است.

عواملی که هنگام تعیین هزینه پروتز دندان در نظر می گیریم:

 

نوع پروتز مورد نیاز شما

کشیدن دندان یا سایر آماده سازی های مورد نیاز.

اینکه آیا اشعه ایکس مورد نیاز است یا خیر

چه ایمپلنت های حمایتی دریافت کنید یا نه

 

به یاد داشته باشید، وضعیت دندان‌های هر فرد متفاوت است و هیچ‌کس نمی‌تواند از طریق تلفن تخمین دقیقی از هزینه دندان مصنوعی شما بدهد. به همین دلیل است که برای دریافت یک تخمین دقیق لازم است برای مشاوره به مطب دندانپزشکی ما مراجعه کنید.

cannot copy

error: