خیر نوع جنس ایمپلنت از فلز تیتانیوم است که به هیچ وجه بعد از کاشت برای شما حساسیتی ایجاد نکرده و اگر شما به فلزات نیز حساس هستید باتوجه به نوع ساختار ایمپلنت های دندانی و نوع روکش های آنها هیچ گونه حساسیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد .

به طور کلی فشار خون در روند جراحی های دندان امری بسیار مهم  حساس است ، و فشار خون پایین و نرمال مشکلی در انجام جراحی ایجاد نکرده ولی فشار خون بالا در جراحی های دهان و دندان بسیار خطرناک بوده و قبل از جراحی فشار خون بیمار کنترل میشود و در صورت بالا بودن فشار خون با دارو درمانی قبل از جراهی ایمپلنت فشار بیمار را متعادل کرده و بعد از آن کاشت ایمپلنت انجام میشود .

در صورت داشتن دیابت ماندگاری ایمپانت کاشته شده کم میشود ولی در غیر این صورت ایمپلنت دائمی خواهد بود .

البته نوع کاشت ایمپلنت و همچنین رعایت بهداشت فردی مخصوصا بهداشت دهان و دندان در ماندگاری ایمپلنت شما تاثیر بسزایی دارد .

 

 

کاشت ایمپلنت محدودیت سنی ندارد و برای تمام سنین انجام میشود البته برای افراد کم سن و سال تر این کار با احتیاط و رعایت های بیشتری انجام میشود .

خیر کاشت ایمپلنت در زمان بارداری انجام نمیشود و همچنین برای افراد دارای دیابت و بیماری های قلبی مانند سکته قلبی و ضربان قلب نا منظم و افرادی دارای پوکی استخوان و بیماران با درمان های شیمی درمانی و پرتو درمانی کاشت ایمپلنت محدودیت های دارد و انجام نمیشود .

 

 

آیا کاشت ایمپلنت عواضی هم دارد ؟

باید توجه داشته باشید که انجام تمام عمل های جراحی عوارضی دارد کاشت ایمپلنت هم ازین قضیه مستثنا نیست و شما بعد از کاشت تورم در محل ایمپلنت و درد و حتی کبودی دارید که با توجه به توصیه های بعد از عمل ما میتوانید این عوارض را به صفر برسانید.

کدام بهتر است ؟ دندان مصنوعی یا ایمپلنت ؟

در بیشتر موارد، کاشت ایمپلنت دندان برای حمایت از بریج یا دندان مصنوعی، گزینه بهتری نسبت به گرفتن پروتز است. این به این دلیل است که انجام این کار به این معنی است که شما یک پروتز مستقیماً روی لثه‌هایتان قرار نمی‌دهید، لثه‌های شما را می‌چرخاند و باعث تحلیل استخوان در فک شما می‌شود. با این حال، مواردی وجود دارد که ایمپلنت یک انتخاب عملی نیست و دندان مصنوعی گزینه ایمن‌تر و ساده‌تر است. مهم است که در مورد مزایا و معایب هر دو درمان جایگزینی دندان با دندانپزشک خود یا یک جراح متخصص ایمپلنت دهان صحبت کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

آیا کسی متوجه می شود که من ایمپلنت گذاشته ام ؟

زیبایی ایمپلنت های دندانی در این است که هیچ کس نمی داند که شما یکی دارید مگر اینکه به آنها بگویید. حتی در آن صورت، آنها ممکن است حرف شما را باور نکنند، مگر اینکه عکس اشعه ایکس را به آنها نشان دهید! پیچ‌های ایمپلنت دندان دور از دید زیر لثه‌های شما پنهان می‌شوند و با ترمیم‌هایی که دقیقاً شبیه دندان‌های طبیعی هستند پوشیده شده‌اند.

جایگزین های من برای کاشت ایمپلنت چیست؟

بریج های دندانی و پروتزهای کامل یا جزئی هنوز هم گزینه های خوبی برای جایگزینی دندان هستند. در واقع، اگر ایمپلنت های دندانی از روی میز خارج شوند، این ها تنها گزینه های شما برای جایگزینی دندان هستند. اگر احساس می کنید دلیلی وجود دارد که نباید ایمپلنت انجام دهید، با تیم ما مشورت کنید تا درباره گزینه های درمانی خود بیشتر بدانید.

cannot copy

error: