پیوند لثه

اگر در حال تجربه تحلیل لثه هستید، پیوند لثه ممکن است برای جلوگیری از مشکلات جدی دندانی مانند گسترش بیماری لثه یا حتی از دست دادن دندان ضروری باشد.

آیا دندانپزشک شما اخیراً به شما گفته است که لثه های شما عقب رفته است؟ شما تنها نیستید ! بسیاری از بزرگسالان از این مشکل دندانی بسیار رایج رنج می برند.
اغلب در نتیجه پریودنتیت، عقب نشینی لثه وضعیتی است که در آن بافت لثه به تدریج از دندان ها دور می شود. اگر لثه ها رشد کنند، ممکن است تا جایی که ریشه دندان در معرض دید قرار می گیرد، از بین برود و خطر از دست دادن دندان را افزایش دهد.

پیوند لثه یک روش جراحی است که شامل جایگزینی بافت لثه با بافت گرفته شده از سایر نواحی دهان است. در حالی که برخی از بیماران از پیوند لثه می ترسند، اغلب از کشف اینکه این روش در واقع ساده و بدون درد است، شگفت زده می شوند.

فواید پیوند

ترمیم بافت لثه مزایای متعددی را برای بیماران مبتلا به عقب‌رفتگی لثه به همراه دارد، از جمله:

-اصلاح طرح لبخند
عقب‌رفتن لثه‌ها باعث می‌شود دندان‌ها بیش از حد بلند و ناهموار به نظر برسند و در نتیجه لبخند کمتری جذابیت داشته باشند. در طول پیوند لثه، بافت لثه اضافه شده و شکل می‌گیرد تا تقارن و ظاهر طبیعی لبخند شما بازگردد.
 

-از دندان ها در برابر پوسیدگی محافظت می کند

 فرورفتگی لثه ریشه های دندان را در معرض دید قرار می دهد و احتمال پوسیدگی دندان را افزایش می دهد. پوشاندن این ریشه های در معرض از تجمع پلاک در زیر خط لثه جلوگیری می کند و سلامت دندان را تهدید می کند.
 

-کاهش حساسیت دندان

هر چه دندان بیشتر در معرض دید قرار گیرد، حساسیت آن بیشتر می شود. غذاها و نوشیدنی های سرد یا گرم ممکن است باعث ناراحتی یا حتی درد شوند. ترمیم بافت لثه با پیوند لثه از ایجاد حساسیت دندان جلوگیری می کند.

فرآیند پیوند لثه

 ممکن است تعجب کنید که بدانید پیوند لثه یک روش سریع است که به آمادگی بسیار کمی نیاز دارد.

تنها آمادگی لازم، مشاوره با پزشک خود در مطب دندانپزشکی ساراسوتا است. در طول این مشاوره، پزشک شما شدت رکود شما را ارزیابی کرده و در مورد عمل با شما صحبت خواهد کرد. سپس، تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که پروسه پیوند لثه خود را برنامه ریزی کنید.

 
 

برداشتن بافت دهان

برداشتن بافت هنگامی که دهان شما بی حس می شود، پزشک بخش کوچکی از بافت را از ناحیه دیگری از دهان شما برمی دارد تا به لثه شما پیوند بزند. این بافت معمولاً از سقف دهان، زیر لایه بافت بیرونی گرفته می شود.

پیوند بافت به لثه

 در مرحله بعد، بخشی از بافت اهدا کننده در محل خود روی ریشه دندان در معرض دوخته می شود.پس از بهبودی، این بافت با بقیه بافت لثه شما ترکیب می شود و ظاهری طبیعی و سلامت پریودنتال را افزایش می دهد.

مراقبت های بعد از پیوند

 در حالی که عمل پیوند لثه بدون درد است، ممکن است با از بین رفتن داروی بی حسی کمی ناراحتی را تجربه کنید. پزشک شما ممکن است داروهای ضد درد را برای کمک به کاهش ناراحتی و قابل کنترل کردن روند بهبود تجویز کند. در طول دوره نقاهت 1 تا 2 هفته ای، فقط غذاهای نرم و سرد بخورید و از مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن ناحیه پیوند شده خودداری کنید. در نهایت، پزشک برای اطمینان از اینکه پیوند شما به خوبی بهبود می یابد، یک جلسه مشاوره بعدی را برنامه ریزی می کند.

هزینه پیوند لثه

هزینه پیوند آدامس در مطب دکتر خاتمیان 

هزینه پیوند لثه بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد، از جمله: نوع پیوند مورد نیاز شما تعداد دندان هایی که نیاز به پیوند دارند بیمه داری یا نه خبر خوب این است که در بسیاری از موارد، پیوند لثه به عنوان مراقبت پیشگیرانه واجد شرایط است، به این معنی که بسیاری از ارائه دهندگان بیمه هزینه را پوشش می دهند.

 . به یاد داشته باشید، هیچ کس نمی تواند قیمت دقیق پیوند لثه را به صورت آنلاین یا تلفنی به شما بدهد. تنها راه برای اینکه مطمئن شوید هزینه پیوند لثه شما چقدر است، تماس با مطب دندانپزشکی دکترخاتمیان  برای تعیین وقت مشاوره یا رزرو وقت آنلاین از امروز است.

cannot copy

error: