کامپوزیت حرفه ای

درمان ایمپلنت

زیبا

با دوام

بی خطر

ارجح

ایمپلنت دندان

بهترین راه حل جایگزینی دندان

اایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان شماست  که از یک ریشه مصنوعی، یک قطعه اباتمنت و یک ترمیم دندان تشکیل شده است. خود ایمپلنت یک پایه است که از تیتانیوم یا زیرکونیا ساخته شده و شبیه یک پیچ کوچک است. در یک روش جراحی مختصر و جزئی، یک پست ایمپلنت را در استخوانی که قبلا دندان قرار داشت قرار می دهیم. پس از آن، اباتمنت را که ایمپلنت را به ترمیم پیوند می دهد وصل می کنیم. هنگامی که ایمپلنت یک مهر و موم محکم با بافت اطراف ایجاد کرد و با استخوان یکپارچه شد، به اندازه کافی قوی است که بتواند فشار نیش شما را تحمل کند و شما آن را با یک ترمیم عملکردی و طبیعی پوشش خواهید داد. شما می توانید یک ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان دریافت کنید، یا می توانید چندین ایمپلنت برای پشتیبانی از جایگزینی چند دندان مانند پروتز دریافت کنید. درمان ایمپلنت دندان امروزه یکی از موفق‌ترین درمان‌ها در دندانپزشکی است. ایمپلنت‌ها مانند دندان‌های واقعی به نظر می‌رسند و ظاهری دارند و این پتانسیل را دارند که تا آخر عمر دوام بیاورند. قابل درک است، این آنها را در مقایسه با روش های سنتی مانند پروتز و بریج دندان، گزینه بهتری برای جایگزینی دندان می کند. آیا علاقه مند به کاشت ایمپلنت دندان در مطب دکتر خاتمیان هستید؟

ما اطلاعاتی را که باید در مورد ایمپلنت بدانید به اشتراک می گذاریم تا بتوانید تصمیمی آگاهانه در مورد درمان خود بگیرید.

 

چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهید؟

شما گزینه های دیگری برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود دارید، پس چرا باید به دنبال ایمپلنت دندان باشید؟
بزرگترین دلیل به موضوعی خلاصه می شود که ممکن است قبلاً درباره آن نشنیده باشید: تحلیل استخوان.

ریشه دندان طبیعی با استخوان دهان شما رابطه پویا دارد. آنها تولید سلول های استخوانی جدید را تحریک می کنند و این امر بافت استخوانی شما را قوی نگه می دارد. اما هنگامی که دندان ها از دست می روند، استخوان اطراف می تواند در یک فرآیند طبیعی به نام تحلیل استخوان شروع به تجزیه شدن کند. این اتفاق می افتد تا بدن شما بتواند از مواد معدنی موجود در استخوان شما در جای دیگری از بدن شما استفاده کند.

همانطور که استخوان فک شما به آرامی حل می شود، یک نقطه فرورفته غیرجذاب در لثه ها باقی می گذارد. چنین از دست دادن استخوان در مقیاس وسیع می تواند باعث شود کل فک شما به تدریج کوچک شود و این منجر به از دست دادن ارتفاع لبخند و فروپاشی کامل صورت می شود.
پروتزها و بریج های دندانی نه می توانند این نوع از دست دادن استخوان را پنهان کنند و نه می توانند از آن جلوگیری کنند. از سوی دیگر، ایمپلنت‌های دندان مانند ریشه‌های طبیعی دندان عمل می‌کنند، زیرا مانع از بین رفتن بافت استخوانی می‌شوند. آنها واقعاً بهترین چیز بعدی نسبت به دندان های طبیعی هستند.

با در نظر گرفتن این موضوع، اکنون مزایای دیگری را که ایمپلنت های دندانی می توانند ارائه دهند، در نظر بگیریم.

بیماران ما چه میگویند ؟

مزایای ایمپلنت دندان چیست ؟

از دست دادن دندان ها می تواند یک تجربه آسیب زا و تحقیرآمیز باشد، اما لازم نیست این را به عنوان بخشی “عادی” از زندگی بپذیرید.

 ایمپلنت های دندانی به شما این فرصت را می دهند که کنترل زندگی خود را دوباره به دست بگیرید و سلامت دهان خود را بهبود ببخشید.

     غذاهایی را که دوست دارید بخورید – ایمپلنت های دندانی فوق العاده قوی هستند و به شما اجازه می دهند غذاهایی بخورید که خوردن آنها با دندان مصنوعی تقریبا غیرممکن است. این بدان معناست که شما می توانید از تجربیات آشپزی معنی دار تری در موقعیت های اجتماعی لذت ببرید و تغذیه بهتری داشته باشید زیرا مجبور نیستید از غذاهای خاصی اجتناب کنید. ایمپلنت‌ها به شما امکان می‌دهند هر چیزی از استیک گرفته تا سالاد و سیب کامل را بجوید، درست مانند دندان‌های طبیعی.
     نمایه خود را بازیابی کنید – کاشت ایمپلنت قسمت های خالی و فرو ریخته لبخند شما را پر می کند و از فرو ریختن بیشتر صورت جلوگیری می کند. این به شما کمک می کند تا پروفایل طبیعی صورت خود را به طور نامحدود حفظ کنید و از ظاهر چانه فرو رفته که نشان دهنده پیری است اجتناب کنید.
     با اعتماد به نفس لبخند بزنید و بخندید – ایمپلنت های دندانی نه تنها این شکاف های شرم آور را پر می کنند و به شما کمک می کنند با غرور لبخند بزنید، بلکه احساس امنیت بیشتری در ترمیم های دندانی به شما می دهند. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، تاج، بریج یا پروتز شما در جای خود باقی می ماند و دیگر نیازی نیست نگران لغزش دندان مصنوعی شرم آور باشید.
     پروتز ایمپلنت – دو ایمپلنت می‌تواند بیش از هر چسب دندان مصنوعی تا به حال حمایت و ثبات بیشتری برای پروتز شما ایجاد کند.

هنگامی که ایمپلنت های دندانی به درستی قرار داده شوند و از آنها مراقبت شود، می توانند چندین دهه برای شما دوام بیاورند، بنابراین آنها تنها راه حل واقعی جایگزینی دندان در دراز مدت هستند. اگر می‌خواهید حتی پس از از دست دادن دندان، بیشترین بهره را از زندگی داشته باشید، حتماً باید به ایمپلنت‌های دندانی توجه کنید.

ترمیم ایمپلنت دندان

هنگامی که لبخند می زنید خود ایمپلنت دندانی شما قابل مشاهده نخواهد بود زیرا بیشتر آن در زیر لثه و استخوان شما پنهان شده است.

قسمت بالایی ایمپلنت شما از بالای لثه بیرون می آید و این با یک ترمیم پوشانده می شود. این بخشی از دندان مصنوعی شما است که به شما امکان می دهد گاز بگیرید و بجوید و دقیقاً شبیه یک دندان (یا دندان) واقعی طراحی شده است.

تاج دندان – رایج ترین ترمیم ایمپلنت، روکش ایمپلنت های تک دندانی است.

پل دندانی – به جای گرفتن پروتز جزئی، یک ردیف از دندان های از دست رفته را با یک پل دندانی جایگزین کنید که برای حمایت روی یک یا دو ایمپلنت قرار می گیرد.

 پل دندانی فول قوس – به جای پروتزهای کامل سنتی، می‌توانید تمام دندان‌های نیمه بالایی یا پایینی دهان خود را با یک قوس دائمی از دندان‌های مصنوعی که از چهار ایمپلنت یا بیشتر استفاده می‌کنند، جایگزین کنید. پروتز ایمپلنت – دو ایمپلنت می‌تواند بیش از هر چسب دندان مصنوعی تا به حال حمایت و ثبات بیشتری برای پروتز شما ایجاد کند.

زندگی جدید شما با ایمپلنت های دندانی

لبخند شما بعد از کاشت ایمپلنت دندان هرگز مثل قبل نخواهد بود. خیلی بهتر خواهد شد

هنگام کاشت ایمپلنت دندان، مراقبت از دهانتان آسان است. دندان های طبیعی خود را طبق معمول با یک خمیر دندان غیر ساینده مسواک بزنید و هر روز به آرامی اطراف ایمپلنت خود را نخ دندان بکشید. ما می توانیم بهترین راه برای انجام این کار و تمیز کردن زیر پل ایمپلنت را به شما نشان دهیم. در صورت ورزش از ایمپلنت خود مراقبت کنید زیرا ضربه ای به دهان می تواند مانند هر دندان دیگری باعث از بین رفتن ایمپلنت شود. برای اطمینان از سالم بودن بافت های اطراف ایمپلنت، معاینات منظم را برنامه ریزی کنید. برخلاف سایر جایگزین‌های دندان، نیازی نیست هر چند سال یک بار ایمپلنت خود را به‌روزرسانی یا تعویض کنید.

با کمی مراقبت، ایمپلنت دندان شما یک عمر با شما خواهد ماند و چندین سال لبخندی قوی و مطمئن به شما هدیه می دهد!

جراحی ایمپلنت چه حسی دارد ؟

این روش بسیار راحت تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

برای یک چیز، ما محل جراحی را با یک بی حس کننده موضعی کاملاً بی حس می کنیم تا در طول عمل احساس درد نکنید. ثانیا، ما از تکنیک‌های پیشرفته دندانپزشکی و فناوری برنامه‌ریزی درمان استفاده می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا حد ممکن حداقل و مختصر عمل کنید. و در نهایت، ما گزینه‌های آرام‌بخشی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند در طول جراحی آنقدر آرام شوید که هیچ خاطره‌ای از احساس آن نداشته باشید.

اکثر بیمارانی که اضطراب شدید دندانی ندارند، بدون آرام‌بخشی به خوبی عمل می‌کنند و بسیاری از آن‌ها در حین جراحی ایمپلنت دندان احساس کسالت می‌کنند. در مجموع، قرار دادن یک ایمپلنت تنها نباید بیش از نیم ساعت طول بکشد.

ممکن است در طی چند ساعت بعد از جراحی ایمپلنت دندان، تورم و کبودی خفیفی را تجربه کنید. با این حال، این اثرات معمولی و آسان برای مدیریت هستند. ما شما را پس از جراحی همراه با دستورالعمل‌های کتبی در مورد چگونگی تسکین درد و تورم پس از عمل به خانه می‌فرستیم تا بتوانید قبل از از بین رفتن بی‌حسی موضعی، روند بهبودی خود را شروع کنید. محل جراحی شما باید حدود یک هفته پس از عمل شروع به بهبود کند.

به یاد داشته باشید: درمان ایمپلنت دندان دارای درصد موفقیت بالایی است و آن را به یکی از ایمن ترین و قابل پیش بینی ترین درمان های دندانی تبدیل می کند.

مراحل جراحی ایمپلنت : در اینجا مراحل اساسی در سفر درمانی شما برای به دست آوردن لبخندی جدید با ایمپلنت آورده شده است.

 

-ارزیابی اولیه

ابتدا باید در یک جلسه مشاوره ایمپلنت دندان توسط دکتر سید محمود خاتمیان، دهان شما را معاینه کنیم تا متوجه شویم کاندید جراحی ایمپلنت هستید یا خیر.

ما از فک شما رادیوگرافی و سی تی اسکن سه بعدی می گیریم تا میزان استخوان شما را ارزیابی کنیم و یک “نقشه” برای جراحی ایمپلنت شما ایجاد کنیم.

ما از دندان های شما اسکن می گیریم و سایر اطلاعات تشخیصی را جمع آوری می کنیم تا بتوانیم تصویر کاملی از دهان شما جمع آوری کنیم که به ما در برنامه ریزی درمان شما کمک می کند.

 

 

-کاشت ایمپلنت

 پس از اطمینان از اینکه محل جراحی شما به اندازه کافی با مواد بی حس کننده بی حس شده است، یک سوراخ کوچک در لثه شما ایجاد می کنیم تا به استخوان زیرین دسترسی پیدا کنید.

سپس یک سوراخ کوچک در استخوان دریل می کنیم و سپس پیچ ایمپلنت را در سوراخ قرار می دهیم.

در برخی موارد، لثه‌ها را روی ایمپلنت می‌بندیم تا بهبود یابد. در موارد دیگر، اباتمنت شفابخش را در بالای ایمپلنت قرار می دهیم و سپس لثه های اطراف اباتمنت را می بندیم.

 

 

-ترمیم ایمپلنت

شما باید مدتی را برای بهبود ایمپلنت خود در چند ماه آینده صرف کنید.

سپس به جایی برمی‌گردید که ما ایمپلنت شما را بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم که مهر و موم محکمی با بافت استخوانی ایجاد کرده است. اگر همه چیز خوب به نظر می‌رسد، می‌توانیم شروع به تجهیز شما برای بازسازی کنیم.

هنگامی که آن قسمت کامل شد، یک دندان کاملاً جدید و کاربردی (کاذب) خواهید داشت.

 

هزینه جراحی ایمپلنت چقدر است ؟

هزینه ایمپلنت دندان در مطب دکتر خاتمیان

برنامه‌ریزی درمان برای هر بیمار یک فرآیند پیچیده است، بنابراین تا زمانی که ما شخصاً شما را به‌طور کامل ارزیابی نکنیم، قیمت درمانی دقیقی دریافت نخواهید کرد.
در اینجا عوامل دیگری وجود دارد که بر هزینه کل درمان ایمپلنت دندانی شما تأثیر می گذارد:

-نوع ایمپلنت دندانی که نیاز دارید
-تعداد ایمپلنت های فردی که نیاز دارید
-مواد و لوازمی که در درمان شما استفاده می کنیم
-محل محل جراحی ایمپلنت
-پیچیدگی درمان شما
-درمان های دیگری که ممکن است قبل یا در حین جراحی ایمپلنت نیاز داشته باشید (مانند کشیدن دندان)
-نوع ترمیم مورد نیاز برای ایمپلنت
-چه مدت طول می کشد تا پس از عمل ایمپلنت ریکاوری کنید

با وجود عوامل مختلف بسیار زیاد، واضح است که نمی‌توانیم تخمینی را به صورت آنلاین یا حتی تلفنی به شما ارائه دهیم. هر گیرنده ایمپلنت دندانی یک مورد منحصر به فرد دارد، و ما فقط زمانی می توانیم به شما پیشنهاد دهیم که مورد فردی شما را به طور کامل ارزیابی کنیم.

cannot copy

error: