پیوند استخوان

یوند استخوان  اگر به ایمپلنت دندان نیاز دارید اما توده فک کافی ندارید، دندانپزشکی ایمپلنت میش روش های پیوند استخوان را برای کمک به رشد استخوان ارائه می دهد.  

پیوند استخوان

 اگر به ایمپلنت دندان نیاز دارید اما توده فک کافی ندارید، دندانپزشکی ایمپلنت میش روش های پیوند استخوان را برای کمک به رشد استخوان ارائه می دهد.

ایمپلنت های دندانی جایگزین دندان های از دست رفته و بازیابی عملکرد فک می شوند. اما، اگر دندان شما برای مدتی از دست رفته باشد، ممکن است استخوان فک شما شروع به خراب شدن کرده باشد. بدون توده استخوانی کافی، ایمپلنت های دندانی ممکن است از کار بیفتند یا شل شوند. پیوند استخوان یک روش جراحی ساده است که بافت استخوانی را بازسازی می‌کند و به استخوان فک اجازه می‌دهد از ایمپلنت دندان حمایت کند.

"آیا پیوند استخوان برای من مناسب است؟"

اگر علاقه مند به دریافت ایمپلنت دندان هستید، اولین قدم در این فرآیند این است که برای مشاوره به کلینیک ایمپلنت دندان ساراسوتا ما مراجعه کنید. در طول این معاینه اولیه، متخصص ما سلامت دهان و دندان شما را بررسی می کند و از استخوان فک شما تصویر اشعه ایکس می گیرد تا تعیین کند آیا استخوان شما به اندازه کافی برای حمایت از ایمپلنت کافی است یا خیر. اگر به نظر می رسد که استخوان فک شما ممکن است از ایمپلنت پشتیبانی نکند، ممکن است پیوند استخوان را به عنوان یک راه حل ممکن توصیه کنیم.

انواع مختلفی از مواد پیوند استخوان در دسترس است. استفاده از این مواد بی خطر است و از نظر بالینی ثابت شده است که به رشد مجدد بافت استخوانی کمک می کند. این ماده به عنوان نوعی داربست عمل می کند که بافت استخوان طبیعی شما روی آن رشد می کند و در نهایت جایگزین ماده اهداکننده می شود.

اتوگرافت چیست ؟

اتوگرافت یکی از رایج ترین روش های پیوند استخوان است. این پیوند استخوان از مواد استخوانی بدن شما استفاده می کند. بر خلاف انواع دیگر پیوند استخوان، اتوگرافت شامل استفاده از دو محل جراحی به جای یکی است: یکی که مواد استخوان از آن گرفته می‌شود و دیگری که مواد روی آن پیوند زده می‌شود.

آلوگرافت چیست ؟

آلوگرافت از بافت استخوان اهداکننده از بانک بافت استفاده می کند. این ماده از یک جسد گرفته شده و در آزمایشگاه پردازش می شود.

زنوگرافت چیست ؟

پیوند شبیه آلوگرافت است، با این تفاوت که از بافت استخوانی گرفته شده از حیوان استفاده می کند.

آلوپلاست چیست ؟

تنها نوع پیوند استخوان که از مواد مصنوعی (ساخت بشر) به عنوان ماده اهداکننده استفاده می کند.

فرآیند پیوند استخوان چگونه صورت می پذیرد ؟

مشاوره قبل از شروع عمل، پزشک ابتدا باید تعیین کند که آیا شما کاندید مناسبی برای پیوند استخوان هستید یا خیر. در طول مشاوره اولیه، پزشک سلامت دندان و لثه شما را بررسی می کند و از استخوان فک شما تصویر اشعه ایکس می گیرد. اگر آنها به این نتیجه رسیدند که استخوان شما می تواند از پیوند بهره مند شود، ما عمل شما را برنامه ریزی می کنیم

روش کار

 اولین کاری که پزشک انجام می دهد این است که یک بی حس کننده موضعی را در ناحیه دهان شما که پیوند را دریافت می کند، اعمال می کند. ماده بی حس کننده بافت لثه شما را بی حس می کند، بنابراین در طول عمل چیزی احساس نخواهید کرد. پس از بی حس شدن بافت، پزشک یک برش کوچک در لثه شما ایجاد می کند و امکان دسترسی به استخوان فک را فراهم می کند. هنگامی که آنها ناحیه را تمیز و ضد عفونی کردند، مواد پیوند استخوان را اعمال می کنند. در نهایت، بافت لثه روی ناحیه بسته شده و با بخیه بسته می شود.

مراقبت های بعد

 در حالی که خود عمل نسبتاً بدون درد است، ممکن است با از بین رفتن داروی بیهوشی مقداری تورم یا ناراحتی را تجربه کنید. این عوارض جانبی کاملا طبیعی هستند و نباید بیش از چند روز طول بکشند. پزشک ممکن است مسکن یا آنتی بیوتیک تجویز کند تا به شما در مدیریت هر درد کمک کند. اگر در روزهای بعد متوجه شدید که قطعات کوچک استخوان از محل برش خارج می شود، نگران نباشید. از دست دادن چند قطعه از مواد اهداکننده انتظار می رود. شما همیشه می توانید در صورت هرگونه سوال یا ابهام با دفتر ما تماس بگیرید.

هزینه پیوند استخوان در مطب دکتر خاتمیان

 هزینه پیوند استخوان دندان بسته به نوع پیوند، شرایط خاص دندانی بیمار و مواد مورد استفاده متفاوت خواهد بود.

به یاد داشته باشید، هیچ کس نمی تواند تخمین دقیقی برای کارهای دندانپزشکی آنلاین به شما بدهد.

برای یک قیمت دقیق، باید برای مشاوره به مطب دکتر سید محمود خاتمیان  مراجعه کنید.

cannot copy

error: