انجام بهترین درمان ایمپلنت بدون درد و خونریزی برای شما

انجام بهترین درمان ایمپلنت

بدون درد و خونریزی برای شما

رضایت از ایمپلنت
میزان موفقیت جراحی
میزان رضایت بیماران
 • انجام ایمپلنت دندان بدون خونریزی
 • کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک راه حل دائمی برای بیمارانی است که دندان های از دست رفته دارند. ایمپلنت ها مانند ریشه دندان مصنوعی عمل می کنند و در استخوان فک قرار می گیرند. استخوان فک در اطراف ایمپلنت بهبود می یابد و یک پایه قوی ایجاد می کند. ایمپلنت‌ها از تیتانیوم ساخته شده‌اند، بادوام و ماندگار هستند و آن‌ها را به انتخابی محبوب برای بسیاری از بیماران تبدیل می‌کنند. هنگامی که ایمپلنت بهبود یافت، از یک اباتمنت یا قطعه اتصال استفاده می‌شود و یک تاج روی آن نصب می‌شود.

روکش ها به صورت سفارشی ساخته می شوند تا با شکل، اندازه و رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشند.

ایمپلنت ها عملکرد دهان و فک شما را بازیابی می کنند و بیماران می توانند به طور طبیعی بجوند و صحبت کنند. اگر به دنبال آن لبخند کامل هستید، ایمپلنت دندان ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد.

ایمپلنت های دیجیتال دندان یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن هستند. آنها دندان‌های جایگزینی هستند که مانند دندان‌های طبیعی توسط استخوان فک شما حمایت می‌شوند، بنابراین به شما امکان می‌دهند از تمام غذاهای مورد علاقه‌تان لذت ببرید، نیازی به مراقبت خاصی ندارند و در صورت مراقبت صحیح ممکن است تا آخر عمر باقی بمانند. اکنون با روش جدید ایمپلنت های دندانی دیجیتال، پزشکان می توانند روش شما را سریعتر و راحت تر از همیشه انجام دهند. جراحی ایمپلنت دیجیتال (که به آن جراحی ایمپلنت ناوبری دیجیتال نیز گفته می شود) از یک شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصب استفاده می کند. با این اطلاعات، یک دندانپزشک زیبایی معتبر می تواند یک جراحی را با کمترین برش برنامه ریزی کند. از آنجایی که جراحی ایمپلنت دیجیتال بر ایجاد کوچکترین برش ممکن تمرکز دارد، درد بسیار کمتری در مقایسه با جراحی کاشت سنتی وجود دارد.

در طول عمل دندانپزشکی، یک راهنمای دقیق روی دندان های شما نصب می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ آسیبی به عصب یا دندان اطراف وارد نمی شود. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا برش هایی دقیق و در عین حال کوچک برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

از دیگر مزایای آن می توان به حداقل خونریزی و تورم بعد از عمل اشاره کرد. جراحی کاشت سنتی شامل برش در تمام طول لثه است و جراحی دیجیتال نیازی به برش های بزرگ ندارد

 • ایمپلنت دیجیتال چه تفاوتی با سایر روش های کاشت دارد؟

دلایل متعددی وجود دارد که چرا بسیاری از بیماران در حال حاضر به دنبال فناوری ایمپلنت دیجیتالی دندان نسبت به جراحی های جایگزین دندان معمولی هستند. شاید یکی از بزرگترین تفاوت ها در نحوه انجام خود جراحی باشد.

در ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال از ایزار پیشرفته و مدرن در تصویربرداری و محاسبات برای ساده‌تر کردن این روش استفاده می‌کنند تا روند درمان سریع‌تر ، نیاز به بازدید کمتر و حتی دقیق‌تر باشد.

سیستم ایمپلنت های دندانی DIO از تکنولوژی مدرن بهره می برد تا امکان سیستم ایمپلنت کاملا دیجیتال را فراهم کند. از اسکن گرفته تا برنامه ریزی و ساخت، سیستم کاملا دیجیتالی امکان تجزیه و تحلیل دقیق از هر جنبه از رویه برنامه ریزی شده را فراهم می کند.

در فناوری ایمپلنت دیجیتال با عکس برداری مخصوص؛از مدل های کامپیوتری سه بعدی استخوان فک شما استفاده می کنند تا امکان قرارگیری دقیق را فراهم شود. فرآیند ایمپلنت های دندانی DIO این روش را ساده می کند و می تواند زمان شما را در صندلی دندان به طور چشمگیری کوتاه کند.

 • چه فناوری های تصویربرداری در روش ایمپلنت دندان دیجیتال استفاده می شود؟

حداقل، ما از سه فناوری تصویربرداری برای طراحی مدل سه بعدی دندان های شما برای برنامه ریزی استفاده می کنیم. اشعه ایکس پانوراما، سی تی اسکن و اسکن دیجیتالی دندان های شما برای ارائه مدلی که کاملا نمایانگر دندان ها و فک های شما باشد، استفاده می شود.

 • مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال چیست؟

قطعا برای فردی که به تازگی با ایمپلنت دیجیتال آشنا شده این سوال پیش می آید که این روش درمان چه مزایایی را برای بیمار دارد و چه چیزی باعث شده که این روش نسبت به سایر روش ها پیشی بگیرد.

در این روش علاوه بر داشتن تمام مزایای سایر ایمپلنت های دندانی  موارد دیگری هم سبب این برتری شده است.

مدت زمان انجام کاشت کوتاه تر

کاهش درد

کاهش تورم بعد از انجام  کاشت دندان

جلوگیری از تحلیل استخوان بعد از انجام کاشت دندان

رویه راحت تر

مراجعه کمتر به دندانپزشک

زمان ریکاوری کوتاه

انسداد عالی

دقت و ثبات بیشتر.

در این روش نیازی به بخیه نیست زیرا سوراخی که برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد می کنیم کوچک است. این موضوع نه تنها زمان بهبودی را کاهش می دهد، بلکه خطر تورم، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد.

 • در ایمپلنت دیجیتال نوع جراحی و برش نسبت به ایمپلنت معمولی چگونه است؟

در تمام طول محل کاشت ایمپلنت در جراحی کاشت دندان معمولی لثه باید برداشته شود. به همین دلیل است که تعداد فزاینده ای از بیماران جراحی ایمپلنت دیجیتال را انتخاب می کنند. از آنجایی که تصاویر CT سه بعدی برای تایید وضعیت استخوان و محل عصب استفاده می شود، جراحی ایمپلنت دیجیتال شامل یک برش کوچک است. از طرف دیگر، جراحی کاشت دندان سنتی نیاز به برش بزرگی از طول لثه تا استخوان دارد.

 • آیا نسبت به سایر جراحی های ایمپلنت دندان درد کمتری دارد؟

در این روش به دلیل استفاده از تکنولوژی های مدرن و انجام جراحی حداقل برش  سبب شده تا برخلاف سایر جراحی ها با ایجاد برش کوچک و دقت بالاتر هم روند کار سریعتر شود هم بیمار با درد و خونریزی کمتری به نتیجه مطلوب برسد.

 • چرا جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال راحت تر است؟

جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال با حداقل برش و بدون بخیه انجام می شود، بنابراین اختلال کمتری در بافت حساس لثه شما ایجاد می شود. این روش همچنین کوتاه‌تر است، بنابراین زمان کمتری روی صندلی صرف می‌شود، که می‌تواند آن را حتی برای افرادی که اضطراب دارند بسیار آسان‌تر کند.

 • آیا من کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دیجیتال دندان هستم؟

اکثر بزرگسالانی که دندان های خود را از دست داده اند، کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت های دندانی هستند. برای اطمینان با دندانپزشک خود مشورت کنید.

 • ماندگاری ایمپلنت های دندانی چقدر است؟

ما اغلب می گوییم که ایمپلنت دندان یک عمر دوام دارد. مطالعات نشان می دهد که اکثر ایمپلنت های دندانی ۲۰ سال پس از کاشت هنوز در جای خود هستند. برخی از افراد 50

سال است که ایمپلنت های دندانی انجام داده اند و هیچ نشانه ای از ماندن آنها برای مدت طولانی در جای خود دیده نمی شود

 • چگونه از ایمپلنت های دندانی خود نگهداری کنم؟

نگهداری ایمپلنت دندان مانند مراقبت از دندان های طبیعی است. فقط مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

·       خلاصه

فن‌آوری‌های دیجیتال به طور اساسی برنامه‌ریزی درمان، قرار دادن جراحی و ترمیم ایمپلنت‌های دندانی را تغییر داده‌اند و موفقیت بالینی را بهبود می‌بخشند و در عین حال باعث صرفه‌جویی در زمان صندلی ارزشمند می‌شوند. اسکنرهای داخل دهانی (IOS)، توموگرافی کامپیوتری با پرتو مخروطی (CBCT)، نرم‌افزار برنامه‌ریزی ایمپلنت سه بعدی، و سیستم‌های CAD/CAM که راهنماهای جراحی و ترمیم‌های موقت و قطعی می‌سازند، به ابزار استانداردی برای قرار دادن دقیق ایمپلنت و طراحی ترمیم ایده‌آل تبدیل شده‌اند که ضروری هستند.

کل فرآیند را می توان به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی در تصویربرداری، اسکن و محاسبات ساده کرد، که منجر به بازدید کمتر و حتی دقت بیشتر می شود.

از آنجایی که این روش بدون برش یا بخیه انجام می شود، اختلال کمتری در بافت لثه ظریف ایجاد می شود. در نتیجه، عملیات زمان کمتری می برد.

روش کاشت دندان دیجیتال کمتر دردناک و ناخوشایند است و در نتیجه بیماران بسیار خوشحال تر هستند.

cannot copy

error: